23
آوریل

پرده هوشمند چیست و چه قابلیت هایی دارد؟

یکی از تجهیزات مدرنی که به کمک ساختمان ها آماده است، پرده های هوشمند است. پرده هایی که می توانند شکوه تکنولوژی را به رخ ببینده بکشند. اگر به خانه های مدرن و یا هتل های معتبر سری زده باشید، حتما دیده اید که پرده های اتاق به وسیله یک کنترل هدایت می شوند و یا اینکه بعد از حضور شما در داخل اتاق به کنار می روند. یا در ساعاتی از روز با توجه به نور خورشید باز و یا بسته می شوند. این پرده های عجیب را در ادامه شرح خواهیم داد و می گوییم که پرده هوشمند چیست و چه قابلیت هایی دارد.

پرده هوشمند چیست

شاید در نگاه اول با دیدن این پرده ها، نحوه کار آن ها برای شما عجیب بوده باشد. اما باید بگوییم که این پرده ها اصلا عجیب نیستند و می توان تمامی پرده ها را هوشمند کرد. پرده های خانه شما و یا هر پرده و پارچه دیگری که به آن علاقه داشته باشید می تواند تبدیل به یک پرده هوشمند شود.

پرده هوشمند چگونه است

پارچه پرده هوشمند به خودی خود چیز عجیبی نیست و با پرده های معمولی که در خانه ها است تفاوتی ندارد. تنها تفاوت پرده های هوشمند با پرده های متداول در نوع چوب پرده آن است. در این نوع از پرده ها به جای چوب پرده های معمولی از ریل های مخصوصی استفاده می شود. پس از نصب این پرده ها می توان آنها  را به وسیله یک کنترل و یا گوشی هوشمند مدیریت نموده و باز و بسته کرد. همچنین می توان به آن برنامه خاصی داد تا در ساعت های بخصوصی باز و بسته شوند.

رابطه هوشمندسازی و مصرف انرژی ساختمان
بیشتر بدانید

مزایای پرده هوشمند

پرده های هوشمند دارای خصوصیات و مزایایی هستند که علاوه بر زیبایی و مدرن کردن خانه به مدیریت آسان تر آن و همچنین کاهش مصرف انرژی و نور پذیری خانه ها کمک بسیاری می کند.

برخی از مزایای پرده های هوشمند:

  • راحتی در باز و بسته کردن پرده
  • برنامه ریزی و سناریو پذیری
  • افزایش امنیت داخل خانه
  • هماهنگی با سایر تجهیزات هوشمند
  • عدم محدودیت در نوع پرده
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • مدیریت آن از بیرون خانه
  • افزایش قیمت ساختمان

قابلیت های پرده هوشمند

از قابلیت های پرده های هوشمند کاهش مصرف انرژی و مدیریت آسان آن برای اهالی ساختمان می باشد. همچنین می توان این گونه از پرده ها را به وسیله برنامه های هوشمند کنترل کرد و آن را در ساعات دلخواه و با توجه به شرایط جوی و حضور اهالی ساختمان مدیریت کرد. علاوه بر این می تواند به نور محیط حساس باشد و بر اساس طلوع و غروب خورشید حرکت کند و باز و بسته شود. استفاده از پرده های هوشمند در کاهش انرژی در خانه ها نقش مهمی دارد و موجب کاهش هزینه های ساختمان نیز می شود.